Masz pytanie zadzwoń:

Przedsiębiorczości powinniśmy uczyć dzieci od najmłodszych lat. Przedsiębiorczość to cecha, która pozwala dbać o swoje finanse, radzić sobie w każdej sytuacji i wykorzystywać okazje w świecie biznesu. Ale przedsiębiorczość to nie tylko zarządzanie budżetem. To także rozwijanie umiejętności miękkich. Osoby przedsiębiorcze mają większe szanse na odniesienie sukcesu w życiu.

Niestety w szkole przedsiębiorczość jako przedmiot obowiązkowy przedstawiany jest w mało atrakcyjnej formie. Ponadto wprowadzany jest zbyt późno, dlatego wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, przygotowaliśmy ofertę zajęć pozalekcyjnych z przedsiębiorczości dla dzieci w wieku od 6 lat.

Forteca Małego Speca oferuje autorski kurs przedsiębiorczości w Bydgoszczy składający się z 26 spotkań, podczas których uczymy dzieci między innymi planowania, podejmowania decyzji, wychodzenia z inicjatywą, pracy w grupie, zarządzania grupą, zarządzania pieniędzmi, kreatywności, pomysłowości i wielu innych rzeczy przydatnych w życiu. Dzięki tak przygotowanym zajęciom dzieci mają szansę na wkroczenie w dorosłe życie w pełnej świadomości zasad rządzących światem.

Po czym poznać dziecko przedsiębiorcze

Dziecko przedsiębiorcze wie, jak spełniać swoje marzenia, nie jest tylko obserwatorem, ale jego zachowanie nacechowane jest działaniem.  W przeciwieństwie do rówieśników skupia się nie nad rozmyślaniem nad danym problemem, ale aktywnym poszukiwaniem kluczy na drodze do celu. Jednocześnie jest konsekwentne i uparte w działaniu. Gdzieś między tym wszystkim przekazujemy podstawy wiedzy o zarządzaniu pieniądzem, wpływie reklamy na nasze decyzje i zachowania oraz świadomość, że pieniądze nie są nieskończone, a ich posiadanie wiąże się często z koniecznością wyborów.

Jak widać przedsiębiorczość to złożona cecha, której warto się uczyć od najmłodszych lat, by ograniczyć ilość problemów powstających w późniejszym życiu.