Masz pytanie zadzwoń:

Za język międzynarodowy uznaje się obecnie język angielski. Dzieci uczą się go w szkole, a niektórzy rodzice zapisują swoje pociechy na dodatkowe lekcje. Część z nich chce, by maluch  uczył się jeszcze jednego języka. Większość szkół językowych oferuje zajęcia z niemieckiego, francuskiego, włoskiego czy hiszpańskiego. Jednak językiem, który staje się coraz bardziej pożądany przez pracodawców, jest… chiński.

Chiński dla dzieci

Dlaczego warto zapisać swoje dziecko na warsztaty z chińskiego? Przede wszystkim dlatego, że Chiny to obecnie światowa potęga gospodarcza. Mają największą liczbę ludności na świecie, a Chińczycy prowadzą coraz więcej interesów z krajami Europy. Europejczyków mówiących po chińsku jest naprawdę niewiele. Osoby ze znajomością tego języka są więc rozchwytywane na rynku pracy. Maluch czy starszak, który zacznie naukę w przedszkolu czy szkole, za kilkanaście lat będzie miał ogromne perspektywy zawodowe. Chociaż chiński wydaje się być niezwykle skomplikowany, po roku nauki możliwe jest już zdanie międzynarodowego certyfikatu HSK2. Uzyskanie go uprawnia do starania się o stypendium Rządu Chińskiego i wyjazd do Chin!

Pozostałe korzyści

Warsztaty językowe dla dzieci to zawsze wspaniały trening dla umysłu. Nie inaczej jest w przypadku nauki języka chińskiego. Nauka chińskiego pobudza zdolności manualne, jest też wspaniałą okazją, by poznać metody uczenia się, takie jak np. mnemotechnika. Chiński brzmi dla Polaków bardzo egzotycznie, dlatego nauka wymowy to świetna zabawa, nawet dla dorosłych! Warsztaty z chińskiego to oczywiście też okazja do nauczenia się czegoś o kulturze azjatyckiej, poznanie chińskich tradycji i zwyczajów. Dzieci dzięki temu stają się bardziej otwarte i wrażliwe na odmienność kulturową, uczą się, czym jest tolerancja, stają się ciekawe świata. Dobre centra edukacji zapewniają także spotkania z przedstawicielem kultury wschodniej. Reasumując, nauka chińskiego to wspaniała zabawa!