Masz pytanie zadzwoń:

Wiele rodziców narzeka na to, że ich pociechy całe dnie przesiadują przed komputerem. Oczywiście brak umiaru w tej kwestii nie jest niczym dobrym. Maluchy powinny też spędzać czas aktywnie i mieć jeszcze inne zainteresowania. Warto jednak dowiedzieć się, czym przed monitorem zajmuje się nasze dziecko. Jeśli są to głównie gry, lepiej jest ograniczać mu dostęp do komputera. A może naszą pociechę interesuje coś więcej? W tym wypadku lepszym pomysłem jest… rozwijanie jego pasji!

Komputer to nie tylko gry

Komputeryzacja doprowadziła do tego, że osoby mające cokolwiek wspólnego z komputerami są wręcz rozchwytywane na rynku pracy. Firmy na całym świecie szukają zarówno osób, które potrafią serwisować i naprawiać sprzęty, jak i programistów czy informatyków. Jeśli więc Twojego malucha komputer interesuje bardziej niż tylko urządzenie dające rozrywkę – wspaniale! Sprawdź, czy w Twojej okolicy są organizowane zajęcia dodatkowe dla dzieci i zapytaj, czy są organizowane warsztaty komputerowe. Przesiadywanie dziecka przed komputerem może w tym przypadku zapewnić mu prestiżową szkołę średnią, świetne studia i dobrze płatną pracę.

Programowanie dla dzieci

Chociaż niektórym dorosłym nie chce się w to wierzyć, nawet małe dzieci mogą nauczyć się prostego programowania. Warsztaty dla dzieci prowadzone są tak, aby maluchy doskonale rozumiały wszystkie polecenia i lepiej poznawały oprogramowanie. Pisząc własne programy, dzieci rozwijają umiejętności logicznego myślenia i ćwiczą cierpliwość.  Zauważalne postępy notują także w takich obszarach jak pamięć wzrokowa, zdolności poznawcze i umiejętności językowe. Tworząc swoje własne gry czy aplikacje na telefon, dziecko rozwija też kreatywność i poczucie estetyki. Wiele nastolatków z przyjemnością chodzi też na zajęcia z robotyki. Na nich programowanie staje się jeszcze bardziej „realne”, gdy dzieci widzą, że maszyna faktycznie wykonuje konkretne polecenia. Budowanie robotów kształtuje dodatkowo zdolności motoryczne dzieci, a d obór odpowiednich konstrukcji czy czujników pozwala także na pogłębianie i wykorzystywanie wiedzy z  biologii, chemii, a czasami… historii i sztuki!