Masz pytanie zadzwoń:

Coraz więcej przedszkoli i innych placówek dla dzieci oferuje najmłodszym różnego rodzaju warsztaty. Mogą one mieć przeróżną formę: od warsztatów teatralnych, przez plastyczne, aż po szeroko rozumiane zajęcia kreatywne. Niestety wciąż jeszcze zdarzają się rodzice, którzy twierdzą, że zapisywanie malucha na warsztaty to zbędny wydatek, a dziecko i tak wszystkiego nauczy się w szkole lub przedszkolu. Nie widzą również powodu oddawania malucha pod opiekę obcych osób w godzinach, w których może zająć się nim babcia lub niania. Warsztaty dla dzieci to jednak coś więcej, niż tylko sposób na zajęcie dziecku czasu wtedy, gdy rodzice pracują.

Zabawa i rozwój

Warsztaty dla dzieci to nie zwykłe lekcje malarstwa czy gry aktorskiej. Mają one na celu rozbudzenie w maluchu pasji i odkrycie talentów. Dzięki zajęciom uczy się on wyrażać emocje, rozwija swoją kreatywność, wyobraźnię oraz uczy się myśleć twórczo. Praca w grupie to także nauka współpracy, budowania relacji i pewności siebie. Warsztaty są świetnym pomysłem na przełamywanie wstydu u dzieci nieśmiałych, ale również rozładowanie nadmiaru energii u malucha, który jest tzw. „żywym srebrem”. Podczas warsztatów dziecko znajduje się pod opieką wykwalifikowanej i doświadczonej kadry, która jest w 100% skupiona na pracy z nim. Kreatywna zabawa z cierpliwym opiekunem jest o wiele lepszym sposobem spędzania czasu dla pociechy, niż oglądanie bajek, nawet pod okiem najlepszej niani.

Malowanie, klejenie, wycinanie!

Dobre placówki organizują dzieciom warsztaty twórcze, które nie mają ściśle określonej formy zajęć. Dzieci mogą na nich rysować, ale też tworzyć dekoracje czy własnoręcznie przygotowywać zdrowe kosmetyki. To idealne zajęcia dla maluchów, które mają zawsze w głowie tysiąc pomysłów, jednak szybko nudzą się wykonywaniem jednej czynności. Dziecko ćwiczy na nich też swoje zdolności manualne. Na warsztatach twórczych w ruch pójdą nie tyko kredki i flamastry, lecz także klej, sreberka, brokat i wiele, wiele innych akcesoriów!