Masz pytanie zadzwoń:

Jeszcze jakiś czas temu wydawać by się mogło, że pozalekcyjne zajęcia dodatkowe dla dzieci to tylko sport czy nauka gry na instrumencie. Czasy jednak zmieniają się, a obecnie młodzi ludzie chętniej zajmują się nowinkami technologicznymi niż muzyką czy aktywnością fizyczną. Wiele dzieci interesuje się także kinem. Najlepsze placówki dla dzieci decydują się więc wyjść poza standardowe zajęcia pozalekcyjne i oferują uczniom kursy związane z ich współczesnymi pasjami.

Zajęcia z filmu

Wielu młodych ludzi jest zainteresowanych tym, jak powstaje film. Nie ciekawią ich sam  przekaz czy historia kinematografii. Chcą wiedzieć, jak do produkcji filmowej podchodzi się od strony technicznej. Wiele osób interesuje się montażem, udźwiękowieniem czy tworzeniem animacji. W dobie smartfonów do stworzenia krótkiego dzieła wystarczy Internet i dobra aplikacja. Dla uczniów szkół tworzenie śmiesznych filmików z prostymi efektami nie jest niczym trudnym, a wielu z nich chciałoby robić to profesjonalnie. Zajęcia z udźwiękowiania filmów są dla nich więc o wiele ciekawsze niż popularna niegdyś nauka gry na gitarze. Co ciekawe, profesjonalna, usystematyzowana wiedza z tego zakresu może przydać się im później – na studiach, a nawet w pracy.

Pomysł na życie

Chociaż wielu rodziców nie zdaje sobie z tego sprawy, profesjonalne umiejętności w obróbce filmów otwierają młodym ludziom wiele drzwi. Osoby, które prowadzą swoje videoblogi w Internecie, zarabiają spore pieniądze – dodatkowo w konkursach na krótkie formy filmowe do wygrania są nieraz niemałe sumki. Profesjonalna obróbka video jest pożądana obecnie wszędzie: w wytwórniach filmowych, agencjach reklamowych, urzędach, a nawet usługach takich jak filmowanie ślubów, które dawno przestały być nudną dokumentacją ceremonii. Dopóki dziecko z wypiekami na twarzy opowiada nam, czego nauczyło się na kolejnej lekcji, dopóty wspierajmy jego pasję, nawet jeśli nie do końca rozumiemy, co tak dokładnie na zajęciach robiło. Zasada ta dotyczy oczywiście wszystkich zajęć, nie tylko z dubbingu czy animacji.