Masz pytanie zadzwoń:

Od dziecka słyszymy, że matematyka jest królową nauk. W szkole jednak niewiele dzieci rozumie to przesłanie. Matematyka wydaje się trudna, nudna i do niczego nieprzydatna. Dopiero wtedy, gdy trafiamy na studia, zaczynamy być źli na siebie, że nie przyłożyliśmy do tego przedmiotu większej uwagi. Jako dorośli chętnie wracamy do różnego rodzaju łamigłówek i zadań logicznych znalezionych w Internecie i dopiero wtedy matematyka wydaje nam się naprawdę ciekawą nauką. Jak sprawić, aby nasze dzieci pokochały matematykę od najmłodszych lat?

Nauka przez zabawę

Wiele badań wskazuje na to, że większość maluchów ma wrodzone zdolności matematyczne i ciekawią je różne logiczne zagadnienia oraz łamigłówki. Dzieci często zniechęcają się do matematyki w szkole, gdy nauka ogranicza się do rozwiązywania zadań z podręcznika. Uczniom nie pokazuje się praktycznych zastosowań poznawanych zagadnień, ciężko im zauważyć, że matematyka otacza ich z każdej strony: gdy planują oszczędności, składają origami, czy budują z klocków. Dlatego właśnie warto zapisać dziecko na warsztaty z matematyki, które pokażą mu, że nauka ta to nie tylko nudne wzory i trudne zadania. Specjaliści na warsztatach udowodnią, że znajomość matematyki pomaga rozwiązać wiele codziennych problemów, a rozwiązywanie łamigłówek może być wspaniałą zabawą.

Łatwiejszy start w dorosłość

Warsztaty dla dzieci poprawią umiejętności logicznego myślenia u Twojego malucha, a także łatwość rozumienia związków przyczynowo-skutkowych. Maluch rozwinie na nich swoją wyobraźnię i nauczy się dowodzić własnych tez. Nauka matematyki i zamiłowanie do niej przekłada się także na łatwiejszy start na studia, a jeszcze później – rozwój zawodowy. Umysły ścisłe są obecnie bardzo pożądane na rynku pracy. Dziecku uczestniczącemu w warsztatach łatwiej jest także zrozumieć wiele zagadnień związanych z życiem codziennym oraz wartość pieniędzy i umiejętnego zarządzania finansami. Lepiej też poradzi sobie z przedmiotami powiązanymi z matematyką: chemią czy fizyką.