Masz pytanie zadzwoń:

W dzisiejszych czasach wybór zajęć pozalekcyjnych dla dzieci wychodzi daleko poza  język angielski i balet. Maluchy zajmują się robotyką, uczą chińskiego, a nawet szkolą z pszczelarstwa. Coraz więcej dzieci uczestniczy także w warsztatach z… przedsiębiorczości. Wydawać by się mogło, że to temat zbyt trudny dla kilkulatków, jednak autorskie programy przygotowywane przez specjalistów sprawiają, że maluchy odkrywają w sobie żyłkę biznesmena.

Przedsiębiorczość to nie tylko nauka o pieniądzach

Bycie przedsiębiorczym to bycie zaradnym życiowo. I tego właśnie dzieci uczą się na warsztatach. Zajęcia kładą duży nacisk na umiejętność dostrzegania potrzeb oraz rozwijanie kreatywności. Maluchy uczą się nieszablonowego myślenia, wykorzystywania nadarzających się okazji, a także samodzielnego myślenia. Warsztaty z przedsiębiorczości pokazują dzieciom, czym jest ryzyko i uświadamiają, że każde nasze działanie niesie ze sobą konsekwencje, za które musimy wziąć odpowiedzialność. Szkraby dowiadują się, że porażki w życiu są rzeczą naturalną, a zamiast złościć się na siebie, lepiej wyciągnąć naukę z danej sytuacji. Najprościej mówiąc, dzieci uczy się, że mogą same wpływać na rzeczywistość, a nie tylko biernie ją obserwować.

Pierwsze miliony

Zajęcia traktują również o wartości pieniądza, ale także i czasu. Maluchy uczą się, że ilość pieniędzy, które mamy do dyspozycji, jest zawsze ograniczona. Warsztaty dla dzieci poruszają takie tematy jak oszczędzanie i inwestowanie. Dowiadują się, jak mają działać na odbiorców reklamy, oraz że natychmiastowa satysfakcja nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Maluchy uczą się myśleć przyszłościowo i planować. Wyznaczają cele, monitorują postępy w drodze do nich, szukają innowacyjnych rozwiązań. W trakcie zajęć opiekunowie podkreślają wartość relacji międzyludzkich, indywidualnych talentów i znaczenia pewności siebie. Dzieci, które nauczą się gospodarować swoim pierwszym kieszonkowym, łatwiej i rozsądniej zarządzają swoim budżetem jako nastolatki, a potem – jako dorośli.