Masz pytanie zadzwoń:

Nie oszukujmy się: programy nauczania w polskich szkołach są bogate w wiedzę teoretyczną, której dzieci muszą nauczyć się na pamięć, jednak bywają ubogie w zajęcia praktyczne, które pomogłyby maluchom lepiej zrozumieć współczesny świat. Wiele dzieci jest naprawdę ciekawych świata, a po szkole, zamiast grać na komputerze, chciałyby one zgłębiać interesujące je tematy. Czy istnieją jakieś fajne, przyciągające uwagę maluchów zajęcia pozalekcyjne, z których najmłodsi wychodzą z wypiekami na twarzy? Tak! Wystarczy poszukać odpowiedniej placówki, która je organizuje.

Wiedza na wypasie

Zajęć „wiedza na wypasie” nie da się ubrać w sztywne ramy. Na pierwszy rzut oka przypominają one… zwykłe lekcje, na których dzieci uczą się wielu nowych rzeczy o otaczającym je świecie. Na zajęciach jednak poruszane są zupełnie nowe, ciekawe tematy, których szkoły nie poruszają, lub robią to bardzo pobieżnie. Wykładowcy w przystępny sposób tłumaczą ciekawskim, jak działa rezonans magnetyczny lub czy kolonizacja Marsa jest naprawdę realna. Tematy zajęć to ciekawostki ze świata nauki, które rozbudzają dziecięcą wyobraźnię, kreatywność, ale przede wszystkim zamiłowanie do nauki i chęć poszerzania swojej wiedzy. Zajęcia pozalekcyjne „Wiedza na wypasie” to coś więcej niż podręcznikowe informacje wyniesione ze szkoły. To także ciekawy i rozwojowy pomysł na spędzenie czasu po lekcjach inaczej niż zazwyczaj robią to znudzone maluchy w domu.

Wpływ na rozwój malucha

Tego typu zajęcia pozalekcyjne to coś w rodzaju nauki przez zabawę. Dzieci zaczynają dostrzegać, że nauka może być przyjemnością, a zdobyta wiedza ułatwia życie. Dzięki mnogości poruszanych tematów maluchy mogą lepiej poznać siebie, swoje talenty, a także dowiedzieć się, jakie zagadnienia są dla nich naprawdę interesujące. Każde kolejne zajęcia pozalekcyjne wzbudzają ich ciekawość, a apetyt na wiedzę rośnie jak kula śniegowa. Zainteresowania dzieci zaczynają wykraczać poza dom i szkołę – szybko zauważają one, że świat ma im dużo więcej ciekawych rzeczy do zaoferowania. Dzięki różnorodnym doświadczeniom uczestnikom zajęć łatwiej jest przyswoić pewne zagadnienia, lepiej rozumieją oni problemy współczesnego świata.