Masz pytanie zadzwoń:

Dzieci z reguły nie mogą doczekać się wakacji. Brak zajęć w przedszkolu czy szkole oznacza dla nich zabawę od rana do wieczora. Rodzice jednak mniej entuzjastycznie podchodzą do tego okresu. Maluchowi w czasie wolnym należy zapewnić opiekę, a liczba dni urlopowych obojga rodziców jest ograniczona. Nie wszystkie rodziny stać też na to, by maluch spędzał czas na różnego rodzaju koloniach. Dlatego od kilku lat coraz większą popularnością cieszą się organizowane w miastach półkolonie.

Zorganizowana zabawa

Półkolonie to zajęcia dla dzieci trwające od rana do godzin popołudniowych, przypominające zwykłe kolonie. Organizatorzy zapewniają różnego rodzaju atrakcje dla dzieci: od warsztatów plastycznych, teatralnych, przez zabawy i gry grupowe, aż po ciekawe wycieczki po okolicy. Po południu maluch wraca do domu i może spędzać czas z rodzicami. Półkolonie odbywają się w dni robocze, w weekendy cała rodzina może więc wybrać się na dłuższy wyjazd. Z punktu widzenia rodzica to idealne rozwiązanie. Dziecko w ciągu dnia znajduje się pod opieką wykwalifikowanej kadry i ma zapewnioną bezpieczną rozrywkę. Nie nudzi się, a do tego może odkrywać swoje ukryte talenty. Rodzice odbierają malucha po pracy i czas, który spędzają w domu, mogą poświęcić dziecku, bez rozłąki na dwa tygodnie. Półkolonie są także zdecydowanie tańsze niż prawdziwy obóz.

Dlaczego półkolonie są fajne?

Duża większość dzieci uwielbia półkolonie w takim stopniu, że nawet nie buntuje się przy porannym wstawaniu w okresie wakacyjnym. To dlatego, że są one poświęcone głównie kreatywnej zabawie. Dzieci wiedzą, że czeka je ciekawy dzień i nie mogą doczekać się kolejnych atrakcji. Maluchy spędzają sporo czasu, bawiąc się aktywnie na świeżym powietrzu, zawierają nowe przyjaźnie oraz uczą się nawiązywać relacje z dziećmi młodszymi i starszymi od siebie. Półkolonie zazwyczaj organizowane są dla dzieci w wieku 6-12 lat, różnice wieku nie są więc zbyt duże. Dzień spędzony na warsztatach to dla dziecka masa wrażeń, o których z entuzjazmem opowiada rodzicom po powrocie do domu.