Masz pytanie zadzwoń:

Gdy nachodzi lato i wakacje, rodzice nie raz zastanawiają się, jakie atrakcje mogą zapewnić dziecku w czasie, gdy sami będą w pracy. Dawniej dzieci zapisywało się na dwutygodniowe kolonie. W dalszym ciągu są one dostępne, jednak coraz więcej ośrodków oferuje maluchom nową formę wakacyjnego wypoczynku – półkolonie. Dla wielu rodzin są one lepszą opcją. Dlaczego? Przekonajmy się!

Tradycyjne kolonie

Tradycyjne kolonie wiążą się z wyjazdem dziecka na tydzień lub nawet dwa tygodnie. Maluch spędza czas w nowym miejscu, poznaje nowych znajomych i próbuje innej niż u mamy kuchni. Kolonie na pewno są więc dla dziecka wspaniałą przygodą. Przez pierwsze dni dzieci zazwyczaj tęsknią za domem. A za dziećmi tęsknią ich rodzice! Czas, gdy nie są w pracy, chcieliby spędzić ze swoją latoroślą, jednak nie jest to możliwe, gdy dziecko znajduje się kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów od nich. Między innymi dlatego wielu rodziców decyduje się na zapisanie malucha na półkolonie.

Wygodne półkolonie

Półkolonie dla dzieci to różnego rodzaju zabawy, gry, wycieczki i inne atrakcje zorganizowane w godzinach, w których większość dorosłych pracuje. Są zdecydowanie tańsze niż zwykłe kolonie. Rodzice przyprowadzają malucha rano do punktu zbiórki i odbierają go po pracy. Dziecko ma zapewnioną opiekę i masę atrakcji, a po południu wraca do domu i może spędzać czas z rodzicami. Maluch nie tęskni za domem, a rodzice są o niego spokojni, gdyż codziennie się z nim widzą. W razie gorszego samopoczucia szkrab może po prostu zostać pod ich opieką w domu. Dziecko często w grupie nie czuje się całkiem obce. Zazwyczaj na półkoloniach może spotkać znajomego ze szkoły lub podwórka. Półkolonie organizowane w miastach umożliwiają dzieciom poznanie historii najbliższej okolicy, lecz organizatorzy często zabierają też maluchy gdzieś dalej. Główną zaletą półkolonii jest to, że maluch jest cały czas w okolicy, rodzice nie muszą więc martwić się o przekładanie długo wyczekiwanych wizyt lekarskich czy wspólne świętowanie wypadających w wakacje urodzin. Czas, w którym rodzina nie przebywa ze sobą, jest ograniczony do minimum.