Masz pytanie zadzwoń:

Czasu wolnego po szkole polskie dzieci mają niestety coraz mniej. Długo trwające lekcje, a potem jeszcze przygotowanie do sprawdzianów czy odrabianie prac domowych, zabierają czasami całe wieczory. Jedno jest pewne, zarówno dzieci, jak i my sami zbyt dużo czasu spędzamy w pozycji siedzącej. Nie służy to zdrowemu rozwojowi, samopoczuciu, a na pewno nie naszemu zdrowiu.

Aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu

Przy odrobinie chęci na pewno uda się znaleźć sporo ciekawych propozycji dla dzieci na spędzenie czasu po szkole.  A jeśli do tego dodamy obecność rodzica przy korzystaniu z nich – mamy duże szanse na dobrą zabawę, w której dziecko chętnie weźmie udział. Wymówką często jest brak czasu rodziców. Rzeczywiście w tygodniu czasami późno wracamy z pracy, ale w weekendy powinniśmy zrobić, co się da, żeby znaleźć czas dla rodziny. Zaplanujmy wycieczkę rowerową, pograjmy w piłkę, wybierzmy się na lodowisko czy pobliską górkę.

Miejsca edukacyjne

Czasami pogoda nie pozwala na igraszki pod gołym niebem. Na szczęście na rynku jest  naprawdę szeroka oferta miejsc, gdzie dzieci, jak i również dorośli, będą się świetnie bawić, a przy okazji zdobywać cenną wiedzę. Muzea Nauki czy Techniki, różnego rodzaju warsztaty czy sale edukacyjne, gdzie dzieci mogą przeprowadzać eksperymenty. Tematyka i oferta tych miejsc jest tak różnorodna, że każde dziecko znajdzie tam coś z zakresu swoich zainteresowań.

Zorganizowane formy wypoczynku

Większość pracujących rodziców wraca do domu na tyle późno, że z dziećmi je kolaję i nie ma możliwości spędzania popołudnia. Wtedy świetnie sprawdzają się  dodatkowe zajęcia pozalekcyjne. Balet, piłka nożna, zajęcia z judo czy basen, to tak potrzebna współczesnym uczniom forma aktywnie spędzonego czasu. A do tego dziecko ma szansę nawiązywać kontakty z rówieśnikami, a więc spełniony jest też warunek socjalizacji.