Masz pytanie zadzwoń:

Warsztaty plastyczne dla dzieci to zajęcia, dzięki którym rozwijają one w sobie wrażliwość na piękno, stają się bardziej kreatywne, a także wyrażają się poprzez sztukę. Dzięki nim maluchy nabierają także pewności siebie i uczą się współpracować w grupie. Dziecko uczestniczące w warsztatach rozumie, czym jest myślenie twórcze i staje się bardziej samodzielne.

Tylko kredki?

Zajęcia plastyczne dla dzieci mogą kojarzyć się osobom niewtajemniczonym z lekcjami rysunku lub malarstwa. Wydawać by się mogło, że dzieci słuchają podczas nich teorii o szkicowaniu, perspektywie i stylach w sztuce, a potem wykonują żmudne ćwiczenia. Nic bardziej mylnego! Warsztaty plastyczne dla dzieci przybierają formę kreatywnej zabawy, podczas której maluch poznaje różne materiały plastyczne i różne techniki pracy. I wbrew pozorom, nie ograniczają się one do kredek, flamastrów czy farb. Na zajęciach maluchy tworzą swoje pierwsze kolaże, wyklejanki, płaskorzeźby, a nawet rzeźby z papieru. Instruktorzy zachęcają je do prób malowania palcami czy używania do tworzenia swoich dzieł niestandardowych przedmiotów. Na warsztatach plastycznych sposób wykonania dzieła ogranicza w zasadzie tylko wyobraźnia dziecka.

Czy warto?

Czy warto zapisywać malucha na warsztaty plastyczne? Oczywiście, że tak! Warsztaty to świetny trening umiejętności manualnych. Dzięki nim dziecko nabiera wprawy w posługiwaniu się przyborami szkolnymi, uczy się precyzji i cierpliwości. To także dla niego okazja do zawarcia nowych znajomości, innych niż w przedszkolu czy szkole. Warsztaty wpływają na rozwój dziecka o wiele bardziej niż oglądanie kreskówek w telewizji. Maluch pod okiem doświadczonej kadry świetnie się bawi, a potem dumnie prezentuj swoje dzieło, dzięki czemu przełamuje nieśmiałość i poprawia swoją samoocenę. Dzięki sztuce nasza pociecha może wyrażać swoje emocje, a podglądając styl pracy innych dzieci, czerpać z nich inspirację. Warto wiedzieć, że obcowanie ze sztuką i tworzenie piękna jest dla dzieci równie istotne, jak dla dorosłych.