Masz pytanie zadzwoń:

Dzieci z samej swojej natury są bardzo ciekawe wszystkiego, co je otacza, i zadają mnóstwo pytań. Rodzice oraz inni opiekunowie najmłodszych starają się odpowiadać na wszystkie wątpliwości, przybliżać tajemnice przyrody i świata kultury, ale czasem i im kończy się cierpliwość albo po prostu nawet ich wiedza nie jest wystarczająca. Mimo wszystko warto jednak rozwijać tę dziecięcą ciekawość i starać się, aby ona nie wygasła, ponieważ to bardzo cenna wartość, którą dobrze jest pielęgnować. Dzięki niej najmłodsi tak chętnie zaczynają się uczyć, odkrywają swoje talenty i zauważają mocne strony. Jednym ze sposobów rozwijania naturalnych predyspozycji naszego dziecka są zajęcia dodatkowe, na których w przyjemnej atmosferze najmłodsi mogą zadawać wiele pytań i dostawać na nie wyczerpujące odpowiedzi poszerzające ich wiedzę.

 

Zajęcia dla maluchów

Na codziennych lekcjach w szkole dzieci uczą się wielu rzeczy, ale warto rozszerzać ich możliwości poznawcze i pokazywać im także nowe obszary wiedzy, które mogłyby je zainteresować. Zajęcia dodatkowe są w tym przypadku bardzo dobrym wyborem, ponieważ odbywają się zwykle w niewielkich grupach, z osobami przyjaźnie nastawionymi do dzieci, które są chętne odpowiadać na wszelkie ich pytania i często w formie dobrej zabawy przekazywać cenną wiedzę. Do wyboru mamy zajęcia dla dzieci odkrywających w sobie pasje artystyczne, a więc warsztaty teatralne, taneczne, a także plastyczne lub związane z rękodziełem. Nasze dziecko może również zacząć uczęszczać na zajęcia z języków obcych, matematyki, przyrodnicze, a nawet takie, na których pozna podstawy przedsiębiorczości.

Warto tylko pamiętać, by wybierać zajęcia dodatkowe w porozumieniu z dzieckiem, aby zaspokajały jego naturalne potrzeby poznawcze i były dla niego interesujące. Zajęć tych nie powinno być również nadmiernie dużo, aby nasz maluch miał trochę czasu na własne zabawy, a nawet na chwilę nudy i odpoczynku, aby dzięki temu z entuzjazmem zaczynał każdy kolejny dzień.