Masz pytanie zadzwoń:

O nas

Forteca Dziecięcego Speca Edu Rewolucje powstała z połączenia wiedzy, umiejętności, doświadczenia i niebanalnych pomysłów. Forteca to odpowiedź na potrzeby współczesnych dzieci i rodziców, które dostrzegły jej założycielki: trzy kobiety, które, łącząc pasję, doświadczenie macierzyństwa i pracy z dziećmi, potrafią wyjść naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych. Kształt Fortecy – przestrzeni rozwoju intelektualnego i doskonałej zabawy – narodził się z idei stworzenia miejsca bezpiecznego, rozwojowego, rodzinnego, dającego dzieciom radość i budzącego w nich pasję. Potem powstała nazwa Forteca Dziecięcego Speca, małego człowieka o ogromnych możliwościach, oraz szalone Edu Rewolucje, które chcemy w niej przeprowadzać. Cel udało się zrealizować, a w krótkim czasie pozyskaliśmy mnóstwo sprzymierzeńców, przyjaciół i wspaniałą, kompetentną kadrę.
Czekamy na Państwa pociechy. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami półkolonii oraz warsztatów dla dzieci. W czasie nauki szkolnej organizujemy również zajęcia pozalekcyjne, a niezależnie od sezonu – imprezy okolicznościowe. Mamy gotowe, wypracowane i lubiane przez dzieci programy i scenariusze zajęć tematycznych, jednak jesteśmy otwarci na nowe, inspirujące pomysły. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Państwa oraz Państwa pociech, nie tylko spełniamy dziecięce marzenia, lecz także nabieramy tak cennego w naszej pracy doświadczenia. Chcemy, aby Forteca nieustannie się rozwijała i kreowała coraz to nowszą i bogatszą ofertę dla dzieci oraz ich rodziców.

O nas

Nasza ekipa

To z czego jesteśmy bardzo dumni to kadra, która jednoczy wyjątkowych ludzi posiadających wiedzę, umiejętności, talent, niebanalne pomysły oraz odpowiednie kwalifikacje i wykształcenie. Są to osoby, które posiadają na swoim koncie wiele doświadczeń i osiągnięć, czujemy się wyróżnieni mogąc z nimi współpracować i tworzyć  niezwykłą ofertę dla naszych uczestników. Zachęcamy do poczytania biogramów naszych instruktorów w zakładce „kadry”.

Kadra - Asia Wieluńska

Asia Wieluńska

Boss Fortecy, absolwentka prawa na UMK w Toruniu oraz administracji na UKW w Bydgoszczy. Trudniąc się w wielu odpowiadających jej wykształceniu branżach, ostatecznie prowadzi od lat z powodzeniem własną działalność, stąd także jej zamiłowanie do nauk o ekonomii i przedsiębiorczości. Jest mamą dwóch czterolatków i choćby z tej racji, dostrzega potrzebę wspierania najmłodszego pokolenia w odnajdowaniu potencjałów, pasji oraz konstruktywnych i rozwijających aktywności. Twierdzi, że nieustannie poszukuje swojego miejsca i wierzy, że Forteca Dziecięcego Speca Edu Rewolucje jest właśnie tym za czym podążała.
Kadra - Karolina Drabik

Karolina Drabik

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku prawo administracyjne. Posiada 14 lat stażu pracy na stanowisku kierowniczym w branży finansowej, biorąc jednocześnie aktywny udział w licznych przedsięwzięciach na rzecz kultury i sztuki. Swoją ofensywą wspiera „Fundację Kultury Rozruch” miała okazję niejednokrotnie uczestniczyć w produkcjach filmowych, poznać wielu wybitnych artystów i osób ze świata kultury, sztuki i filmu. Przyczyniła się do powstania dużej ilości imprez kulturalnych, festiwali, przedsięwzięć performatywnych i artystycznych. Członek Społecznego Chóru Czarnego Karła, Mama i zapalona rowerzystka. Koledzy z pracy mówią na Nią „Człowiek orkiestra”.
Kadra - Zuzanna Wędrowska

Zuzanna Wędrowska

Absolwentka pracy socjalnej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz pedagogiki społecznej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy. Freelancer. Największe doświadczenie zyskała prowadząc 3 lata świetlicę środowiskową dla dzieci, mieszczącą się w Domu Dziennego Pobytu „Senior” w Bydgoszczy. Aktualnie zajmuje się organizacją wydarzeń kulturalnych, kreowaniem i prowadzeniem warsztatów oraz wykonywaniem zleceń artystycznych i filmowych. Stworzyła i zrealizowała projekty: „Zapomniane historie” realizowane w ramach programu „Struktury Kultury” w Bydgoszczy, „Polska bajka” w ramach programu „Żyj kulturą” w Świeciu, niezależny projekt socjalny „Toruński pierniczek”, konferansjerka i uczestnik w realizacji Festiwalu Filmów Młodego Widza, którego inicjatorem jest Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, stworzyła i pracowała nad licznymi przedsięwzięciami filmowymi, reklamowymi i artystycznymi. Wolnymi chwilami rozwija zainteresowania i umiejętności w produkcji i postprodukcji filmowej. Aktualnie członek ekipy tworzącej Fortecę Dziecięcego Speca.

Nasza kadra

Forteca dziecięcego speca

Marcin Roszczyniała

Technik ekonomista oraz Absolwent Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi na kierunku Kulturoznawstwo o specjalności Filmoznawstwo. Prowadząc do niedawna działalność „Studio BM” zrealizował liczne zlecenia artystyczne, filmowe i kulturalne. Z doświadczenia : animator, grafik, malarz, scenograf, reżyser. Filmem animowanym zainteresował się 10 lat temu na studiach filmoznawstwa w Bydgoszczy. Swoje animacje wykonywał między innymi do teledysków dla Ani Dąbrowskiej „Jeszcze ten jeden raz” zespołu Flapjack w wideoklipie „Dead end” , formacji O.S.T.R Marco Polo w wideoklipie “Kartagina” , Stworzył film krótkometrażowy „Fabryka”, „Alicja w krainie OKSIR” oraz animacje i efekty specjalne do filmu “Theatrum Magicum” w reżyserii Marcina Giżyckiego. Prowadził liczne warsztaty animacji poklatkowej między innymi na Festiwalu “Katar” w Toruniu, Festiwalu “Animocje” w Bydgoszczy, Festiwalu „Oko Nigdy Nie Śpi” w Lubostroniu, warsztaty filmowe dla dzieci pod tytułem „Wakacje z duchami” oraz warsztaty scenografii w Toruniu do własnego filmu krótkometrażowego w technice animacji poklatkowej pod tytułem „Iluzjoniści”
Forteca dziecięcego speca

Karolina Rosińska

Absolwentka Państwowego Liceum Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy oraz Akademii Sztuk Pięknych w Toruniu na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych o specjalności media rysunkowe, posiada kurs pedagogiczny oraz tytuły: technik grafik i magister sztuki. Aktualnie prowadzi własną działalność fotograficzną, a także jest instruktorem na licznych warsztatach. Jako malarka i fotografka Jej prace były doceniane na licznych wernisażach, wystawach, konkursach oraz wydarzeniach kulturalno – artystycznych. Karolina tworzy w wielu technikach od rysunkowych, przez malarskie i graficzne. Jej wielką pasją jest fotografia oraz malarstwo w którym przeplatają się elementy realistyczne z historiami baśniowymi, a główną inspiracja jest kultura ludowa, folklor i motyw wiatraków.
Ania - personel

Ania Ocińska

Absolwentka UKW w Bydgoszczy na kierunku kulturoznawstwo o specjalności teatrologiczno-filmoznawczej. Silna osobowość, kreatorka licznych pomysłów, które sukcesywnie wdraża w życie.Jako kilkuletnia koordynatorka zespołu pracowników w jednej z branż, zyskała umiejętność zarządzania zasobami ludzkimi, organizacją czasu i finansów co z powodzeniem wykorzystuje w Jej prawdziwym powołaniu jakim jest kultura i edukacja. Kieruje się ideą, wspierania rozwoju dzieci i młodzieży szkolnej ,aktualnie dyplomowany nauczyciel technik szybkiego czytania oraz uczenia się. Swoje kwalifikacje i zamiłowanie do nauk humanistycznych wykorzystuje w licznie prowadzonych korepetycjach oraz warsztatach z dziećmi i młodzieżą. Na co dzień mama, żona i zapalona rowerzystka nie mogąca usiedzieć w miejscu.
Dorota Hamerlińska z córką

Dorota Hamerlińska

Inżynier rolnictwa na UTP, nasza specjalistka od warsztatów, prowadzi zajęcia, tworzy scenariusze, wyszykuje najciekawsze pomysły, które wcześniej opracowuje i praktykuje ze swoją małą doradczynią od spraw dzieci - 8 letnią córką Natalią ?. Miłośniczka kosmetologii, od kilkunastu lat zgłębia tajniki wiedzy o zdrowiu i pięknie płynącym z natury, praktykuje tworzenie własnych receptur kosmetycznych . Na co dzień Ultra Pani domu i Mama. Z Natalią tworzą wyjątkowy i zgrany duet, także przy prowadzeniu warsztatów. Nie ma dla Niej wyzwań w pracy z dziećmi, jej umysł generuje setki pomysłów, a radosne usposobienie i charyzma, daje radość płynącą z prowadzonych przez nią warsztatów.
Ania Partyka

Ania Partyka

Absolwentka Logopedii na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, obecnie studentka studiów magisterskich- Pedagogiki o specjalności Logopedia na UKW w Bydgoszczy. Jej pasją jest praca z dziećmi i angażuje w nią całą swoją energię. Dzięki uczestnictwie w wolontariacie zdobywała doświadczenia w pracy z dziećmi w różnym wieku. Chętnie poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w różnych warsztatach i kursach. W wolnym czasie lubi tworzyć pomoce edukacyjne i gry dla dzieci. Prywatnie jest właścicielką żywiołowego Spaniela, który dba o to, by codziennie wychodziła na wieczorny spacer 😉
Ewelina Wolska

Ewelina Wolska

Absolwentka Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej w Warszawie, obecnie studentka Kulturoznawstwa na UMK w Toruniu. Wróciła ze stolicy do rodzinnego Torunia, stęskniona za spokojnym życiem ułatwiającym realizację planów i marzeń. Jest animatorką czasu wolnego, artystką, w skrócie kreatywną i uśmiechniętą kobietką z głową pełną pomysłów. Serce swoje oddała sztuce. Lecz serce to wielkie i skore do dzielenia się wiedzą i miłością. Dlatego Ewelina prężnie działa też dla innych, przygotowując projekty społeczne i warsztaty kreatywne dla kobiet i dzieci. Kocha też pracę przy roślinach, gotowanie i wszystko co wymaga chociaż trochę inwencji twórczej.
Zuzia Falkowska

Zuzia Falkowska

Wulkan energii, uczennica III LO w Bydgoszczy. Nasz człowiek od wizerunku i promocji Fortecy. Zakłada wygodne buty i rusza do miejsc w Bydgoszczy, gdzie jeszcze o nas nie wiedzą. Służy głową pełną pomysłów, zawsze gotowa na nowe wyzwania. Mówi dużo i zawsze do rzeczy. Nastolatka, która piecze, gotuje, tworzy rękodzieło, rysuje, podróżuje, rozwiązuje zagadki kryminalne, kocha zwierzęta i troszczy się o innych. A to tylko część Jej aktywności ?
Julia Starszak

Julia Starszak

Uczennica VIII LO w Bydgoszczy to kolejna osoba ze składu do zadań specjalnych czyli wizerunku i promocji Fortecy. Materiał na bohaterkę, należy do Ochotniczej Straży Pożarnej, już jako nastolatka szkoliła się pod kątem udzielania pierwszej pomocy. Interesuje się i zgłębia temat ratownictwa medycznego. Jako starsza siostra jest odpowiedzialna, empatyczna i cierpliwa. Brała udział w wolontariatach biegowych, uprawia sporty, była zawodniczką drużyny piłki ręcznej. Osoba kreatywna i pełna zapału do działania.